Tygodniowe Ogłoszenia Parafialne
Aktualności,  Ogłoszenia,  Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne – 20-27 listopad 2022r

P O R Z Ą D E K   N A B O Ż E Ń S T W

Niedziela 20.11. Uroczystość Chrystusa Króla

7.30 Za ++ rodziców Alojzego i Marię Janosz i za ++ dzieci

10.00 Do Bożej Opatrzności i Aniołów Stróży w intencji Antoniny-Marii i Jakuba-Ryszarda Polak w dniu przyjęcia Chrztu św.

Poniedziałek 21.11. Ofiarowanie N. Maryi Panny

17.30 Do B. Op. z podz. (…) z okazji rocznicy ślubu w pewnej intencji

Wtorek 22.11. Św. Cecylii – Dziewicy i Męczennicy

7.00 Do B. Op. z podz. (…) z okazji 60 urodzin Joachima Marczyńskiego i o błogosławieństwo w rodzinie

Środa 23.11.

17.30 Za + brata Rudolfa Hańczuch, ++ rodziców i za dusze w czyśćcu

Czwartek 24.11. Św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy – męczenników

7.00 Za + ks. Andrzeja Kwapis

17.30 Za + Józefa Jureczka, + żonę, ++ rodziców i rodzeństwo

Piątek 25.11. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej – Dziewicy

7.00 Za + Oswalda Machura w 10 rocznicę śmierci oraz za + syna Damiana, ++ z rodzin Machura i Kubaja, i za dusze w czyśćcu

17.30 Za + Krystynę Janosz, za ++ rodziców i brata

Sobota 26.11.

17.30 I-sza niedzielna Eucharystia: Za + męża Józefa Hluchnik i za + córkę Beatę

Niedziela 27.11. Pierwsza Adwentu

7.30 Za + Henryka Gorzalnik, ++ rodziców i braci

10.00 Do B. Op. z podz. (…) z okazji 96 urodzin Elżbiety Gajda

14.00 Nabożeństwo niedzielne

O G Ł O S Z E N I A   P A R A F I A L N E

  • Bóg zapłać poszczególnym rodzinom za sprzątanie kościoła i obejścia kościelnego.
  • Wyszła nowa Gazetka Parafialna. Bóg zapłać za jej wydruk. Jej tematem jest sortowanie odpadów cmentarnych. Można już odczytać porządek tegorocznej kolędy i zaplanować ją. Jak też można zauważyć, że pod koniec roku jest wiele wolnych intencji mszalnych.
  • Niebawem zaczniemy Adwent i celebrację Rorat. Zapraszam serdecznie. Roraty będą od poniedziałku do piątku wieczorem o godzinie 17.30 i we wtorki rano o godzinie 7.00. Dzieci przez losowanie serduszek otrzymają po wylosowaniu trzy figurki. Tym razem zakupiłem figurę Archanioła z Narodzinami w Betlejem, Niepokalaną Matkę Bożą i Betlejemski żłóbek. Na końcu Rorat figurki te będą prezentami dla dzieci najlepiej uczęszczających.
  • Od dzisiejszej niedzieli rozprowadzamy świece Adwentowo-Bożonarodzeniowe. Jest to projekt Caritas, a zarobek przewidziany jest dla biednych i potrzebujących ludzi. Świece są w dwóch kolorach (czerwone i białe) i w dwóch rodzajach (duże i małe). Świece duże kosztują 15 zł., a małe 7 zł.
  • Dzisiejsza druga składka przewidziana jest na remont katedry opolskiej, zaś za tydzień musimy się złożyć na węgiel, aby zimą opalić nasz kościół.
  • Z klasztoru Annuntiaty w Raciborzu napłynęło zaproszenie na Adwentowy Dzień skupienia. Dla kobiet 27 listopada, a dla mężczyzn 15 grudnia. Początek od godz. 9.00. W programie: okazja do spowiedzi, Godzinki, nauka, Msza św., posiłek, inscenizacja i nabożeństwo.