modlitwa
Apostolat Modlitwy za kapłanów,  Grupy

Apostolat – Modlitwy za kapłanów

Modlitwa w intencji kapłanów znana jest od dawien dawna. Również w naszej parafii modlitwa w intencji kapłanów  jest stale obecna. W ostatnich latach wyłoniła się grupa osób, które otwarcie deklarowały modlitwę w intencji kapłanów.

Ksiega grupy modlitewnej za kapłanów

Przyczynkiem do założenia w naszej parafii oficjalnej „Grupy Modlitewnej za Kapłanów” był, ogłoszony na przełomie  2009/2010 roku, Rok Kapłański pod patronatem św. Jana M. Vianey’a. Pierwsze grupy Apostolatu powstały w czerwcu 2010 roku.

Obecnie do grupy przynależą czterdzieści cztery osoby. Osoby, które przynależą do Apostolatu zobowiązały się do konkretnej systematycznej ofiary w postaci modlitwy w wybrany dzień tygodnia, w intencji konkretnego Kapłana. Niektórzy obejmują swoją opieką modlitewną kilku księży.

Na dzień dzisiejszy modlitwą zostali objęci nie tylko aktualnie posługujący, lecz również wielu kapłanów pochodzących z naszej parafii. Za trud wierności tej modlitwie dziękujemy i zachęcamy nowe osoby do tworzenia grupy modlitewnej. Chcemy świętych Kapłanów na miarę Jana Pawła II, zatem prośmy Boga w tej intencji i ofiarujmy naszą modlitwę, prosząc przede wszystkim o łaskę świętości ich życia.

Modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, są prowadzone w naszym kościele przed Przenajświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W księdze Grupy Modlitewnej, jest umieszczony fragment modlitwy Siostry Gabrieli, która jest autorką krótkiej, ale bardzo wymownej modlitwy:

„ Bądź uwielbiony Panie za dar kapłaństwa w Kościele.

Bądź uwielbiony za naszych braci kapłanów.

Prowadź ich przez kapłańskie życie drogą świętości.

Uświęcaj ich, napełniaj ogniem Ducha Świętego.

Ochraniaj i prowadź swoją mocą.”

* źródło: materiały pozyskane z dokumentów parafialnych