Tygodniowe Ogłoszenia Parafialne
Aktualności,  Ogłoszenia,  Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne od 25.12.2022 – 01.01.2023

P O R Z Ą D E K   N A B O Ż E Ń S T W

Niedziela 25.12. Uroczystość Narodzenia Pańskiego

7.30 Za + Franciszka Szklarskiego                                                                 

10.00 Za parafian                                                                                             

14.00 Nabożeństwo Bożonarodzeniowe

Poniedziałek 26.12. Święto św. Szczepana – Pierwszego Męczennika

7.30 (w języku niemieckim) Za + Irenę Szklarska                                          

10.00 Do B. Op. i św. Szczepana w intencji kawalerów naszej parafii

Wtorek 27.12. Święto św. Jana – Apostoła i Ewangelisty

11.00 Do MB Nieustającej Pomocy i św. Jana z podz. (…) w intencji Anny i jej rodziny jak i za + męża     14.00 Kolęda: ul. Grunwaldzka

Środa 28.12. Święto św. Młodzianków – Męczenników

10.00 W intencji dzieci naszej parafii                                                            

14.00 Kolęda: ul. Cegielniana i Polna (numery parzyste)

Czwartek 29.12. Piąty dzień oktawy

7.00 Za ++ Annę i Henryka Zyszka, ++ dziadków z dwóch stron i za ++ Annę i Łukasza Paluszek, jak i za dusze w czyśćcu cierpiące                                   

11.00 Pogrzeb + Elżbiety Rażny                                                                     

14.00 Kolęda: ul. Polna (nieparzyste, od tyłu) i Tylna

Piątek 30.12. Święto św. Rodziny

7.00 Za + Franciszka Szklarskiego od kolegi syna Marka i koleżanek z pracy

14.00 Kolęda: ul. Krzanowicka

Sobota 31.12. Św. Sylwestra

15.00 Msza św. na zakończenie roku 2022                                                     

17.30 1.sza niedzielna Eucharystia: Do B. Op. z podz. (…) z okazji 60 rocznicy urodzin Brygidy Sonnek i za całą rodzinę

Niedziela 01.01. Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi

9.00 Za + Franciszka Szklarskiego                                                                  

10.30 Za parafian

O G Ł O S Z E N I A   P A R A F I A L N E

  • Bóg zapłać z przygotowanie kościoła do Świąt Bożego Narodzenie. Szczególne Bóg zapłać rodzinie Buchcik za kierowanie całością dekoracji, wszystkim panom przygotowującym drzewka i znoszącym figury i paniom za sprzątanie.
  • Bóg zapłać panom zrzucającym zakupiony opał do kotłowni kościoła.
  • Kolekta z Pasterki przeznaczony jest na Diecezjalną Fundację Obron Życia. Ks. Biskup wystosował krótkie podziękowanie w imieniu dobroczyńców.
  • W tym tygodniu świętujemy oktawę Bożego Narodzenia. Zapraszam młodzieńców naszej parafii na jutrzejszą Mszę św. W święto św. Jana na Mszy o 11.00 będzie święcenie wina, zaś w środę w dzień Młodzianków zapraszam na godz. 10.00 matki z dziećmi na Mszę w ich intencji.
  • W tym tygodniu zaczynają się odwiedziny kolędowe. Początek o godz. 14.00, zaś w dniach funkcjonowania szkoły od godz. 15.00. Proszę przygotować odpowiednio stół. Niech na stole zawsze będzie woda święcona. W tym roku nie idzie trzech ministrantów, tylko dwóch i dlatego bez wody święconej.

We wtorek od godz. 14.00 odwiedzimy rodziny ulicy Grunwaldzkiej; w środę rodziny z ulicy Cegielnianej i Polnej (numery parzyste); w czwartek ulice Polna (numery nieparzyste) i Tylna, a w piątek rodziny ulicy Krzanowickiej. Plan reszty kolędy można odczytać w gablotce na zewnątrz. Msze św. w dni powszechne w czasie kolędy będą odprawiane zawsze rano. Prawie wszystkie intencje są wolne. Ładnie by było, że w dniu swej kolędy rodziny są na Mszy św. i przyjmują Komunię. Może też któraś rodzina, która w mijającym roku nie miała swej Mszy poprosi o nią w dzień swej kolędy. W tym roku wypada wiele świąt, jako że łączą się z niedzielami. Tak jest w sylwestra. W tym dniu zapraszam na zakończenie roku jak zwykle na godzinę 15.00. Tym razem będzie druga Msza św. z święta Maryi Bożej Rodzicielki o godz. 17.30. Jest to Msza wskazana najbardziej dla tych, którzy planują mocno świętować i mogą w niedzielę nie wyrobić się z przyjściem do kościoła. W Nowy Rok Msze będą o godz. 9.00 i 10.30.