Tygodniowe Ogłoszenia Parafialne
Aktualności,  Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne 17.3 – 24.3

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Niedziela 17.03. Piąta Wielkiego Postu
7.30 Za + ks. Wojciecha Mężyk, + siostrę Joannę i za ++ księży z parafii
10.00 Do B. Op. z podz. (…) z okazji 70.tej rocznicy urodzin Teresy Kretek i za całą rodzinę
14.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali
Poniedziałek 18.03.
17.30 Za ++ ojców Józefa Hańczuch i Józefa Gorzalnik
Wtorek 19.03. Uroczystość św. Józefa
7.00 Za ++ rodziców Józefa i Kazimierę Walaszek, + siostrę Krystynę, ++dziadków i za dusze w czyśćcu
17.30 Do św. Józefa w intencji wszystkich ojców, jak żywych, tak i zmarłych
Środa 20.03.
7.00 Za ++ braci Ewalda i Emila, ++ rodziców, ++ dziadków z obu stron i za dusze w czyśćcu
Czwartek 21.03.
7.00 Za + matkę Władysławę Borowy, + ojca Władysława, ++ z pokrewieństwa i za dusze w czyśćcu
17.30 Za ++ rodziców Urszulę i Józefa Sichma, ich ++ rodzeństwo i za dusze w czyśćcu
Piątek 22.03.
17.30. Za ++ Marię i Karola Kretek, + szwagra Alfreda i ++ z pokrewieństwa
Sobota 23.03.
7.00 Do Miłosierdzia Bożego od wdów za ++ mężów
17.30 Pierwsza niedzielna Eucharystia: Za ++ rodziców Pawła i Marię Zwierzyna, ++ trzech synów i dwie synowe
Niedziela 24.03. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej
7.30 Do B. Op. z podz. (…) w 60.tą rocznicę urodzin Mariana Kostka i za całą rodzinę
10.00 Za parafian
14.00 Droga Krzyżowa na ulicach Borucina

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i obejścia kościelnego. Bóg zapłać grupce pań za wymycie okien na plebanii i wypranie firan.
  • Bóg zapłać mężczyznom za rozsypanie piasku do zasklepienia fug chodnika dookoła kościoła. Na razie niech jeszcze leży aż do Wielkiej Środy. Piasek był już raz poruszony. Dobrze by było zrobić ścieżki do chodzenia, aby nie wnosić go dużo do kościoła.
  • Ogrzewanie kościoła chcemy jeszcze kontynuować przez jeden tydzień po świętach wielkanocnych.
  • Dziękuję za udział w rekolekcjach. Ks. rekolekcjonista też od siebie podziękował za zebraną kolektę. Był zaskoczony hojnością mieszkańców. Rekolekcje przebiegały dobrze, jednak z jednym punktem bardzo słabym. Mianowicie młodzież nie dopisała. Było ich tylko 15, a powinno być przynajmniej 50. Ta sytuacja jest bardzo przykra i już zaczyna się wśród młodzieży do bierzmowania – z całej tegorocznej grupy dobrze na nabożeństwa przychodzi jedna dziewczyna. Reszta nie jest przygotowana do bierzmowania.
  • Po Mszach przy drzwiach kościoła będzie okazja do złożenia „jałmużny wielkopostnej”. Dzieci też do niej zachęcałem. Ks. dyrektor Caritas wystosował komunikat. Tym razem jest okazja pomóc dzieciom z Ukrainy.
  • Z inicjatywa rodziców ministrantów z wsparciem rady parafialnej organizujemy pomoc na nowe alby dla ministrantów. Za tydzień po wszystkich Mszach można będzie zakupić świeczki paschalne i ciasto własnego wypieku. Organizatorzy już z góry dziękują.
  • W Wielką Środę po Mszy wieczornej będzie okazja do spowiedzi przedświątecznej razem z księdzem zaproszonym z zewnątrz. W ten sam wieczór będzie okazja do spowiedzi w kościele Wniebowzięcia NMP w Raciborzu w ramach Nocy Konfesjonałów od godz. 20.00 do 23.00.
  • Jak co roku tegoroczni maturzyści zaproszeni są do wyjazdu na Jasną Górę z biskupem Rudolfem Pierskałą. Ta pielgrzymka odbędzie się 3 kwietnia od godziny 11.00. Wskazane jest uprzednie zgłoszenie się.
  • Do stanu małżeńskiego zamierzają wstąpić: Witeczek Mateusz z Bieńkowic i Hanka Paulina z Borucina, oraz Kisiel Kacper z Pietraszyna i Durczok Nikol z Borucina. Zapowiedź trzecia. Kto znałby poważne przeszkody do ważności tych związków proszony jest o zgłoszenie ich w kancelarii parafialnej.
  • Zapraszam na nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. W niedzielę za tydzień o godz. 14.00 będzie Droga Krzyżowa ulicami Borucina.