Tygodniowe Ogłoszenia Parafialne
Aktualności,  Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne 08.10 – 15.10

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Niedziela 08.10. Dwudziesta siódma
7.30 (w języku niemieckim) Za ++ Jadwigę i Ernesta Ciemienga i za + syna Norberta
10.00 Do B. Op. z podz. (…) w intencji Mirosława Jachim z okazji 50 rocznicy urodzin
14.00 Nabożeństwo różańcowe
Poniedziałek 09.10.
18.00 Za + Emilię Kubin, za ++ rodziców i ++ siostry
Wtorek 10.10.
7.00 Za + babcię Cecylię Nowak, + męża Jerzego i jej ++ siostry
Środa 11.10. Św. Jana XXIII – Papieża
18.00 Za ++ Krystynę i Jana Widryńskich, ich ++ synów i za dusze w czyśćcu
Czwartek 12.10.
7.00 Za + Wilibalda Zaiczek i ++ rodziców
18.00 Za ++ rodziców Cecylię i Jerzego Nowak, ++ Józefę i Franciszka Holubek i za ++ z rodziny
Piątek 13.10.
17.00 Za + męża Alfreda Gorzalnik, ++ rodziców z dwóch stron i za dusze w czyśćcu. Po Mszy św. procesja do figurki MB Fatimskiej przy granicy
Sobota 14.10. Św. Małgorzaty M. Alacoque – Dziewicy
7.00 Za + Marka Ostrowskiego, ++ rodziców i rodzeństwo
18.00 Pierwsza niedzielna Eucharystia: Za + męża Adolfa Kretek, ++ rodziców, rodzeństwo, dziadków i za dusze w czyśćcu
Niedziela 15.10. Dwudziesta ósma
7.30. Za ++ rodziców Józefa i Marię Hanka, ++ dziadków i za dusze w czyśćcu cierpiące
10.00 Do B. Op. z podz. (…) w intencji Jadwigi w 70 rocznicę urodzin i za całą rodzinę
14.00 Nabożeństwo różańcowe

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i obejścia kościelnego. Cieszę się z zaangażowania w sprzątaniu całej wioski. Są jednak wyjątki tej reguły. Pani Bogusi dziękuję bardzo za organizowanie sprzątania i wyznaczanie poszczególnych rodzin. W przyszłym roku wiele pań osiągając 70 rok życia będzie zwolnionych z dyżuru sprzątania. Musimy zatem wykorzystać rezerwy tzn. nowe, nieuwzględnione rodziny i rodziny kawalerów, młodszych wdowców bądź rodziny bez kobiety w domu. Podam kilka przykładów: o ile rodzice są już po siedemdziesiątce, ale jest dziewczyna w wieku od 18 wzwyż to dalej tą rodzinę wliczamy do dyżuru; zaś o ile rodzina składa się z samych mężczyzn i są w niej panowie między 18, a 70 rokiem życia to, ich przedstawiciel także przychodzi sprzątać; to samo dotyczy samotnie mieszkającego kawalera bądź pannę. Zasadą jest jedna osoba na dom. Jednak, gdy mieszkają w nim dwie rodziny w wieku poniżej 70 lat, to każda z rodzin jest wliczana. Taki kawaler jest potrzebny, może spokojnie posprzątać obejście kościoła. Te korekty będą wprowadzane od nowego planu sprzątania, czyli od listopada.
  • Dzisiaj będzie druga kolekta na Wydział Teologiczny w Opolu, zaś za tydzień na Fundację Nowego Tysiąclecia.
  • W środę po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie rad parafialnych.
  • W czwartek po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie z ministrantami.
  • Katecheza do Pierwszej Komunii w czwartek o 17.00.
  • Katecheza do bierzmowania tym razem będzie zastąpiona procesją z różańcem do figurki MB Fatimskiej. W przyszły piątek (13 października) Msza św. będzie o godz. 17.00, a po Mszy zapraszam na ostatnią w tym roku procesję fatimską razem z młodzieżą.
  • Zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe. Dziś o godz. 14.00, a w inne dni na pół godziny przed Mszami wieczornymi, we wtorki zaś rano.